RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

 •  
 •                                          

 •  

Aktualności

 • Ubezpieczenie assistance na wakacje 06 lipca 2020 11:49

  Tegoroczne wakacje na pewno będą inne, niż dotychczasowe. Zmiany są oczywiście spowodowane koronawirusem i skutkami pandemii. Pierwsze decyzje Polaków pokazują, że na masową skalę rezygnujemy z wyjazdów zagranicznych, a za turystyczny cel obieramy polskie góry, morze, Mazury czy Suwalszczyznę. Najczęściej podróżujemy własnym autem, dlatego warto pamiętać o dobrym ubezpieczeniu assistance, które może być bardzo pomocne na drodze.

 • Nowe elektroniczne formularze zgłoszenia szkód 02 lipca 2020 10:19

  Na stronie internetowej RESO Europa Service Sp. z o. o. pojawiły się nowe formularze zgłoszenia szkód dla wszystkich produktów ubezpieczeniowych. Dzięki temu poszkodowani mogą w prosty, intuicyjny i wygodny sposób zgłosić szkodę m. in. z ubezpieczenia OC, AC, Dom Pakiet, Biznes Pakiet, ubezpieczenia podróży czy ubezpieczenia Cudzoziemców.

 • Nowa witryna reso.com.pl 01 lipca 2020 09:44

  RESO Europa Service Sp. z o. o. uruchomiła nową odsłonę swojej strony internetowej. Witryna została całkowicie odświeżona. Lifting został wykonany z uwzględnieniem najnowszych trendów.

 • Janis Lucaus dołączył do zarządu RESO 05 czerwca 2020 13:16

  Decyzją walnego zgromadzenia wspólników spółki RESO Europa Service Sp. z o. o. z dnia 29 maja 2020 r., Janis Lucaus został powołany na członka zarządu RESO.

 • Lauris Boss odchodzi z zarządu RESO 05 czerwca 2020 13:15

  Lauris Boss złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu RESO Europa Service Sp. z o. o. Rezygnacja została przyjęta przez walne zgromadzenie wspólników spółki w dniu 29 maja 2020 r.

 • RESO przekazała maseczki ochronne 22 maja 2020 14:27

  RESO Europa Service Sp. z o. o. wspiera walkę z koronawirusem i prewencyjnie przekazała maseczki ochronne, które otrzymali wszyscy pracownicy spółki i ich rodziny, członkowie Rady Agentów RESO oraz partnerzy biznesowi i przyjaciele. Przy okazji RESO wsparła lokalną, suwalską firmę odzieżową, która po wybuchu epidemii rozpoczęła masową produkcję bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku.

 • Odszedł Andrzej Szczepański 22 kwietnia 2020 12:14

  Z ogromnym żalem informujemy, iż w dniu 28 marca (sobota) 2020 r. w wieku 73 lat odszedł wspaniały człowiek i nasz przyjaciel Andrzej Szczepański.

 • Zmiany w strukturach zarządczych Balcia Insurance SE 22 kwietnia 2020 12:13

  W zarządzie Balcia Insurance SE z siedzibą w Rydze dokonano zmian, zgodnie z którymi od 27 lutego 2020 r. prezesem zarządu jest Janis Lucaus. Od 3 marca 2020 r. Artur Stępień nie sprawuje już funkcji dyrektora Oddziału Balcia Insurance SE w Polsce, a jego obowiązki tymczasowo przejmie Lauris Boss, dotychczasowy prezes zarządu Balcia Insurance SE.

 • 14. Pułk Przeciwpancerny zwycięzcą RSFL 2019/2020! 22 kwietnia 2020 12:10

  Zakończyły się rozgrywki amatorskiej halowej piłki nożnej w Suwałkach, których sponsorem tytularnym od 5 lat jest RESO Europa Service. Po raz trzeci z rzędu zwycięzcą RESO Suwałki Football League został 14. Pułk Przeciwpancerny! Wojskowi wyprzedzili drużynę Techniki Grzewczej ZUH oraz Szkarnulis Team.

 • Remizy OSP zniszczone przez wichury. Balcia uruchamia procedurę szybkiej likwidacji szkód 22 kwietnia 2020 12:08

  Na co dzień strażacy OSP pomagają innym. Teraz sami proszą o pomoc. W ostatnich dniach w województwie opolskim wichura zniszczyła dwie remizy. Bez nich strażacy nie są w stanie wykonywać swoich czynności. Z pomocą ruszyła także Balcia Insurance SE!

 • Wyższe kary za brak ubezpieczenia OC ppm 29 stycznia 2020 09:23

  Od 1 stycznia 2020 r. obowiązują wyższe kary za brak ubezpieczenia OC ppm. Podstawowa kara wzrosła o 15%. Obecnie za brak polisy OC właściciel auta osobowego zapłaci maksymalnie 5200 zł, a właściciel auta ciężarowego 7800 zł.

  Ubezpieczenie OC ppm jest obowiązkowe. Każdy pojazd poruszający się po polskich drogach musi zatem mieć ważną polisę. W przeciwnym wypadku właściciele aut otrzymają kary finansowe nakładane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

 • Wesołych Świąt i szczęśliwego nowego roku! 24 grudnia 2019

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy, by ten wyjątkowy czas upłynął w atmosferze rodzinnego ciepła, radości i miłości. W nowym roku życzymy spełnienia najskrytszych pragnień i realizacji odważnych planów.  Niech sukces będzie nieodłączną częścią życia zawodowego i rodzinnego.

  Zarząd i pracownicy RESO Europa Service

 • Na Mikołajkowym Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego wszyscy znowu grali dla Olka! 09 grudnia 2019

  W dniach 7-8 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego. 9 edycja zawodów była jednocześnie pierwszym piłkarskim wydarzeniem w nowo powstałej Suwałki Arenie. W ciągu dwóch dni rywalizowało 16 drużyn z 4 państw. Jak co roku wszyscy grali dla Olka Puczyłowskiego. Turniej pobił wszelkie rekordy popularności. Na profilu Akademii 2012 na facebooku transmisję live z zawodów obejrzało łącznie ponad 200 tysięcy osób!

 • Jak przygotować auto do zimy? 29 listopada 2019

  Zbliża się zima, a więc pora roku z najtrudniejszymi warunkami drogowymi. Aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo w podróży, należy odpowiednio przygotować pojazd. Co wobec tego należy zrobić? W jaki sposób przygotować samochód do zimy?

 • RESO sponsorem suwalskiego półmaratonu 28 października 2019

  RESO Europa Service Sp. z o. o. oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zawarli nowe kilkuletnie porozumienie, na mocy którego suwalska spółka w dalszym ciągu będzie sponsorem generalnym Miejskiego Święta Biegania. Dotychczasowa umowa obowiązywała od 2016 r. i dotyczyła zawodów na dystansie ćwierćmaratonu. W 2020 r. OSiR po raz pierwszy zorganizuje bieg na 21 km – RESO Suwałki Półmaraton.

 • RESO wprowadza do oferty kolejny produkt Balcia – ubezpieczenie podróży 27 września 2019

  RESO Europa Service Sp. z o. o. zapowiada wprowadzenie do swojej oferty ubezpieczenia podróży. Nowy produkt Balcia Insurance SE będzie dostępny w sprzedaży od 1 października br. Operatorem usług assistance będzie EUROP ASSISTANCE POLSKA.

  Dziś obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. To najlepszy moment, aby zapowiedzieć nasz nowy produkt, którego sprzedaż rozpoczniemy 1 października. Ubezpieczenie podróży jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów oraz rynku. Produkt będzie dostępny w bardzo ciekawym zakresie m. in. z moto assistance oraz wysokimi limitami – powiedział Artur Stępień, dyrektor Balcia Insurance SE Oddział w Polsce.

  Zakres ubezpieczenia

  Ubezpieczenie podróży umożliwi zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance, NNW, OC w życiu prywatnym, bagażu, sprzętu sportowego, moto assistance czy kosztów odstąpienia od umowy podróży albo przerwania podróży.

  W przypadku NNW i kosztów leczenia ubezpieczenie obejmie zdarzenia powstałe po spożyciu alkoholu, a w ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym odpowiedzialność objęta zostanie limitem. Ponadto ubezpieczenie NNW w zakresie zawiera dodatkowo koszty leczenia i rehabilitacji na terenie Polski, jako kontynuacja leczenia wypadku, który miał miejsce w podróży.

  W zakresie podstawowym, bez konieczności opłacania dodatkowej składki, Balcia zapewni klientom zwrot kosztów leczenia zaostrzenia choroby przewlekłej do 10% sumy ubezpieczenia, z możliwością zwiększenia tego limitu do 100% sumy ubezpieczenia kosztów leczenia.

  Ochrona ubezpieczeniowa obejmie terytorium Europy lub całego świata.

  Zakres ubezpieczenia będzie mógł zostać rozszerzony o wypadki ubezpieczeniowe związane z wykonywaniem pracy fizycznej, zaostrzeniem choroby przewlekłej, amatorskim uprawianiem narciarstwa albo snowboardingu, uprawianiem sportów niebezpiecznych czy wyczynowym uprawianiem sportów.

  Polacy coraz bardziej świadomi

  Jak pokazują wyniki badań, Polacy coraz więcej podróżują, a 70% z nich nabywa przed wyjazdem ubezpieczenie turystyczne.

  Coraz więcej osób podróżuje, w dodatku robią to coraz częściej. Chętniej decydują się na wyjazdy indywidualne. Ten trend jest widoczny na całym świecie. W ciągu ostatnich 10 lat liczba osób wyjeżdżających podczas urlopu za granicę wzrosła dwukrotnie, a szacunki wskazują, że nadal będzie rosła. Zdecydowana większość podróżujących nabywa polisę turystyczną. To duża grupa świadomych oraz wymagających klientów. I właśnie do nich kierujemy nasze ubezpieczenie podróży – powiedział Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service Sp. z o. o.

  Posiadacze ubezpieczenia podróży Balcia mogą liczyć na zwrot kosztów poszukiwania i ratownictwa do limitu 100.000 zł, który jest jednym z wyższych na polskim rynku. Ponadto mają możliwość przedłużyć okres ubezpieczenia w nagłych przypadkach do 72 godzin bez dodatkowej składki.

  Ubezpieczenie podróży może zawrzeć osoba fizyczna, przedsiębiorca lub inna jednostka organizacyjna. Umowa może dotyczyć jednej osoby lub większej ilości osób jako ubezpieczenie grupowe. Balcia umożliwia również ubezpieczenie wielokrotnych podróży na jednej polisie.

  Współpraca z operatorem

  W celu zapewnienia profesjonalnych usług assistance swoim klientom, Balcia zawarła umowę z nowym partnerem. Operatorem usług assistance będzie EUROP ASSISTANCE POLSKA, posiadający duże doświadczenie w obsłudze ubezpieczeń turystycznych.

  Cieszymy się, że możemy wspierać klientów w zakresie assistance podróżnego. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie polisami ubezpieczenia turystycznego. Przybywa też osób, które korzystają ze świadczeń assistance. Ubezpieczenie podróżne jest szczególnie przydatne w okresie urlopowym lub dla osób, które dużo podróżują na co dzień. Pakiet usług assistance został przygotowany w taki sposób, aby zagwarantować klientom pomoc w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, które mogą mieć miejsce podczas podróży – mówi Urszula Szwarc, zastępca dyrektora Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.

  Kontakt z operatorem będzie możliwy poprzez infolinię RESO Europa Service.

 • Spotkanie Rady Agentów RESO 10 września 2019

  W dniach 5-8 września 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie Rady Agentów RESO. Tym razem pośrednicy ubezpieczeniowi z sieci sprzedaży RESO spotkali się w Radymnie pod Przemyślem w województwie podkarpackim. Na spotkaniu poruszono wiele tematów dotyczących funkcjonowania RESO Europa Service oraz współpracy spółki z pośrednikami ubezpieczeniowymi.

  Rada Agentów RESO to organ składający się z kilkunastu najaktywniejszych agentów ubezpieczeniowych RESO Europa Service, którego główną działalnością jest doradztwo spółce i reprezentowanie sieci sprzedaży w spotkaniach pomiędzy agentami a pracownikami spółki.

  Tematy omawiane przez Radę

  Celem działalności Rady Agentów jest zwiększenie i utrzymanie odpowiedniego poziomu komunikacji na linii Agenci RESO – pracownicy spółki, a także bieżący obieg informacji dotyczących przebiegu współpracy, spraw organizacyjnych oraz omówienie ewentualnych nieprawidłowości. Ponadto na spotkaniach Rady konsultowane są wdrażane nowości w zakresie implementacji nowych przepisów prawa w procesie sprzedaży ubezpieczeń, zmiany obowiązujących procedur i procesów, a także kwestie związane z rozwojem Panelu Agenta (systemu sprzedaży ubezpieczeń RESO).

  Realizacja pomysłów Rady

  Biorący udział w dyskusji Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service, podsumował pomysły Rady Agentów z poprzedniego spotkania. Część z nich została już zrealizowana, a prace nad niektórymi wciąż trwają.

  – Spotkanie Rady Agentów było jak zwykle bardzo owocne. Poruszyliśmy wiele tematów. Wsłuchujemy się w to, co mówią nasi agenci. Świadczy o tym wskaźnik zgłoszonych przez Radę spraw, które już wdrożyliśmy lub jesteśmy na etapie wdrażania – powiedział Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service.

  Wskaźnik propozycji zgłoszonych przez członków Rady, którymi zajęła się suwalska spółka, wynosi obecnie 82%.

 • RESO sponsorem MKS Ślepsk Malow Suwałki 29 sierpnia 2019

  RESO Europa Service Sp. z o. o. została sponsorem MKS Ślepsk Malow Suwałki. W środę, 28 sierpnia 2019 r., podpisano porozumienie, które będzie obowiązywało przez najbliższy sezon. Suwalska drużyna rozpocznie zmagania w siatkarskiej PlusLidze pod koniec października jako beniaminek, a jej pierwszym rywalem będzie aktualny mistrz Polski – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

  Od III ligi do PlusLigi

  Klub Ślepsk Suwałki został utworzony w 2004 roku w Augustowie i rozpoczął zmagania w III lidze siatkówki. W 2009 r. klub został przeniesiony do Suwałk za namową ówczesnego Prezydenta Miasta – Józefa Gajewskiego, który obiecał odpowiednie wsparcie finansowo-organizacyjne.

  10 października 2009 r. Ślepsk zadebiutował w I lidze w Suwałkach pokonując Energetyka Jaworzno 3:1. Od sezonu 2013/2014 suwalska drużyna zawsze zajmowała miejsce w pierwszej czwórce I ligi, a w minionym sezonie zdobyła mistrzostwo ligi i awansowała do PlusLigi.

  Oprócz odpowiedniego poziomu sportowego, do upragnionego awansu brakowało w Suwałkach hali sportowej, która spełniałaby wymogi licencyjne do gry w jednej z najlepszych lig siatkarskich na świecie. Inwestycja Suwałki Areny jest już na ukończeniu. Wszyscy liczą na to, że będzie gotowa na pierwszy mecz w PlusLidze z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

  Wsparcie ze strony RESO

  RESO Europa Service dołączyła do grona partnerów MKS Ślepsk Malow Suwałki. Umowa będzie obowiązywać przez najbliższy rok.

  W poprzednim sezonie drużyna osiągnęła wspaniały sukces, który jest historycznym wydarzeniem także dla Suwałk. I dlatego postanowiliśmy nawiązać współpracę z MKS Ślepsk Malow Suwałki – powiedział Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service Sp. z o. o. Wszyscy lubimy siatkówkę, jest to bardzo popularny sport w Polsce. MKS będzie grał nie tylko w Suwałkach, ale na terenie całego kraju. Na pewno będziemy śledzić poczynania drużyny, oglądać i mocno kibicować – zakończył.

  Zadowolony z parafowania umowy był Wojciech Winnik, prezes klubu, który liczy na obopólną korzyść we współpracy z RESO.

  Chciałbym serdecznie podziękować za zaufanie i za to, że RESO Europa Service postanowiła podjąć współpracę z naszym klubem. Cieszymy się ogromnie. Do tej pory nie mieliśmy partnera z branży ubezpieczeniowej. Patrząc na sukcesy i rozwój firmy, mam nadzieję, że dużo wspólnie skorzystamy na wzajemnej wymianie doświadczeń, a także na współpracy na poczet rozwoju klubu oraz na dalsze dobre wyniki firmy RESO – powiedział Wojciech Winnik, prezes zarządu MKS Ślepsk Malow Suwałki.

  W ramach postanowień umowy logotyp RESO Europa Service znajdzie się m. in. na strojach meczowych, na bocznej płycie boiska w Suwałki Arenie, gdzie MKS będzie rozgrywać swoje domowe mecze, wzdłuż boiska na bandach reklamowych na meczach domowych i wyjazdowych, a także na telebimie oraz w formie banerów w hali.

  MKS Ślepsk Malow Suwałki rozpocznie swoje zmagania w PlusLidze 26 października 2019 r. meczem domowym z aktualnym Mistrzem Polski – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

 • Rozpoczyna się Suwałki Blues Festival. Już dziś RESO Blues Night 11 lipca 2019

  Suwałki Blues Festival od lat może pochwalić się znakomitym programem pełnym koncertów bluesowych gwiazd. Tegoroczna edycja nie będzie pod tym względem inna. Kilka scen plenerowych, wieczorne klubowe granie i zaledwie kilka chwil po ich zakończeniu śniadania na bluesową nutę. 4 dni bluesowego święta już od dziś! Zaczynamy koncertem otwarcia w SOK oraz RESO Blues Night w Rozmarino, gdzie wystąpi zespół Artura Stępnia – Art Blues Band.

  Koncerty plenerowe

  W tym roku organizatorzy zapraszają na koncerty plenerowe na czterech scenach: ustawionej na placu M. Konopnickiej, zlokalizowanej przy Ratuszu na ul. Kościuszki, ukrytej pośród zieleni parku Konstytucji 3 Maja oraz sąsiadującej z Aleją Gwiazd Bluesa na ul. Chłodnej. Wystąpią na nich m. in. Kenny Wayne Shepherd Band, The Allman Betts Band, Lucky Peterson, Ronnie Baker Brooks czy The Cash Box Kings (wszyscy z USA).

  Koncerty klubowe

  Tradycyjnie bluesa w swojej karcie wieczornej i śniadaniowej będą miały suwalskie kluby. Nie tylko muzyczny apetyt zostanie zaspokojony w Rozmarino, Piwiarni, Browarze Północnym, Black Pub Komin i OPEN Suwalszczyzna. Śniadania bluesowe rozpoczynają się o godz. 11:00 (wstęp wolny), a koncerty klubowe o godz. 22:30.

  Namiot bluesowy

  Tegoroczną nowością będzie Namiot bluesowy, który znajdować się będzie przy ul. Noniewicza 57a. Wybrzmiewać w nim będą wieczorne koncerty klubowe w piątek (zespół Shade of White z Białorusi), sobotę (Gęsia Skórka Blues Band z Polski) oraz niedzielę (Age Blues Band z Litwy). Początek koncertów o godz. 22:30.

  Po koncertach klubowych oraz w Namiocie bluesowym odbędzie się jam session.

  RESO Blues Night

  RESO Europa Service po raz trzeci została sponsorem Suwałki Blues Festival – największego plenerowego festiwalu bluesowego w Polsce. Dzięki owocnej współpracy spółki z Suwalskim Ośrodkiem Kultury pierwszego dnia festiwalu odbędzie się RESO Blues Night. Jest to wydarzenie, podczas którego wystąpi suwalska grupa Piano Blues Band oraz gwiazda wieczoru – Art Blues Band, czyli radomski zespół Artura Stępnia, członka zarządu RESO Europa Service i Dyrektora Balcia Insurance SE Oddział w Polsce.

  Art Blues Band ma w swoim repertuarze znane standardy bluesowe, utwory z klasyki muzyki rockowej oraz własne kompozycje.

  Zespół powstał w 2018 roku, a tworzący go radomscy muzycy (Krzysztof Szczęśniak – śpiew, instrumenty klawiszowe, Artur Walczak – skrzypce, śpiew, Artur Stępień – gitara, Wojciech Koptas – gitara basowa, Bogusław Stępień – perkusja) występowali lub aktualnie występują w takich zespołach jak Ira, Heaven Blues, Pod Strzechą, Yate oraz kabaret Fajf.

  To dla nas wielka przyjemność i satysfakcja, że drugi rok z rzędu możemy zagrać na tak dużej i prestiżowej imprezie bluesowej, na której w poprzednich edycjach występowało wiele gwiazd światowego bluesa, w tym m.in. The Original Blues Brothers Band, Joe Bonamassa, Eric Burdon and the Animals i wielu innych uznanych wykonawców tego gatunku muzyki – mówi Artur Stępień, gitarzysta i inicjator powstania zespołu.

  RESO Blues Night rozpocznie się w czwartek (11 lipca) o godz. 23:00 w Rozmarino. Po godzinie gry Piano Blues Band, na scenie pojawi się Art Blues Band.

  Bilety na RESO Blues Night rozeszły się jak świeże bułeczki i nie są już dostępne od dłuższego czasu. Jednak wszyscy ci, którzy chcieliby posłuchać zespołu Dyrektora Stępnia, będą mieli taką możliwość dzień później. Art Blues Band wystąpi bowiem ponownie w piątek (12 lipca) o godz. 15:00 na otwartej scenie na Placu im. M. Konopnickiej w centrum Suwałk.