RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

 Zarząd

 

 

RESO Europa Service:

 
                                             

Bronisław Woźnialis, prezes zarządu

 

O naszej firmie

RESO Europa Service Sp. z o.o. to firma specjalizująca się przede wszystkim w sprzedaży ubezpieczeń, tworzeniu sieci sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, organizowaniu i przeprowadzaniu szkoleń oraz administrowaniu procesu likwidacji szkód, w tym szkód międzynarodowych.

 

Największymi naszymi atutami są profesjonalizm, rzetelność, duże doświadczenie, szybkość działania, wysoka jakość oferowanych przez nas usług, precyzyjne i sprawdzone procedury postępowania w likwidacji szkód ubezpieczeniowych, a także nastawienie na sukces.

 

Od 2008 roku RESO Europa Service współpracuje z łotewskim towarzystwem ubezpieczeniowym Balcia Insurance SE, które oferuje szeroką gamę sprawdzonych produktów ubezpieczeniowych dla każdej grupy społecznej i zawodowej.

 

O silnej pozycji RESO świadczy ogólnopolski zasięg działalności. Na terenie całego kraju reprezentuje nas ponad 9 tys. pośredników ubezpieczeniowych. Spółka wciąż się rozwija, o czym świadczy zarówno wzrost sprzedaży i tempo zatrudnienia, jak też uzyskane wyróżnienia. Możemy poszczycić się bowiem m. in. „Diamentem Forbesa 2013″, czterokrotnym uznaniem „Superfirmy”, dwukrotnym wyróżnieniem „Gepardy Biznesu” czy certyfikatem „Rzetelnej Firmy”. W 2015 roku otrzymaliśmy I Nagrodę w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości w kategorii Usługi ubezpieczeniowe, a ponadto Prezes Zarządu RESO, Bronisław Woźnialis, został odznaczony orderem Srebrnego Krzyża Zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej. 2016 rok przyniósł dynamikę sprzedaży na poziomie 270%r/r, a w 2017 wyniosła ona 144%r/r. Rok później RESO powołała specjalny organ doradczy – Radę Agentów, która wpływa na poprawę w koordynowaniu systemem sprzedaży. Spółka otrzymała również tytuł honorowy „Mecenasa Kultury Suwałk”, a produkt Biznes Pakiet został wyróżniony Brązowym Godłem QI w programie „Najwyższa Jakość Quality International 2018”. W 2020 roku RESO została wyróżniona w plebiscycie „Diamenty Forbesa 2020” za łączny przychód firmy w latach 2014-2018.

 

Jednocząc ze sobą klientów, agentów oraz brokerów, uczyniliśmy naszą markę jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

Gdy w październiku 2005 roku pojawiliśmy się na rynku ubezpieczeń, mieliśmy przed sobą wiele wyzwań. Najważniejszym zadaniem było pozyskanie partnerów – osób, które zaufają naszej sile, uwierzą w ogromny potencjał możliwości i postawią na markę RESO Europa Service. Udało się. Staliśmy się jednym z najatrakcyjniejszych polskich pośredników w branży – łączącym klientów z ubezpieczycielami oraz likwidatorami szkód, a także agentów i brokerów z firmami oferującymi ubezpieczenia. To wszystko dzięki wysokiej jakości oferowanych usług, precyzyjnej realizacji poszczególnych założeń w budowie solidnych podstaw przedsiębiorstwa oraz prostej zasadzie – dobra firma musi być przyjazna dla wszystkich ludzi.

 

Pierwsze znaczące efekty widoczne były już po czterech latach. W 2009 roku RESO sprzedało ponad 54 tys. polis i uzyskało przypis w wysokości ponad 9 mln PLN. Dwanaście miesięcy później liczba sprzedanych polis osiągnęła 160 tys., a przypis wzrósł do 40,4 mln PLN. Szósty rok działalności przyniósł firmie 75,4 mln PLN przypisu ze sprzedaży sprawdzonych produktów ubezpieczeniowych oraz powiększenie liczby klientów do 200 000 osób. W latach 2012-2015 zebrany przypis oscylował pomiędzy 84 mln zł a 96 mln zł rocznie. 2016 rok przyniósł ożywienie na polskim rynku ubezpieczeniowym i 236 mln zł przypisu RESO z dynamiką sprzedaży wynoszącą ponad 270% r/r. W 2017 roku padł kolejny rekord – ponad 340 mln zł z dynamiką 144% r/r. Czyni to nas jedną z najprężniej rozwijających się firm w branży ubezpieczeniowej.

 

Najważniejszą misją RESO jest zapewnienie ochrony wszystkim naszym klientom. Towarzyszymy im w każdej chwili, oferując wsparcie i fachową pomoc. Dzięki temu poprawiamy jakość ich życia oraz dajemy gwarancję prawdziwego bezpieczeństwa.

 

Firma reprezentowana jest na terenie całej Polski. Jednocząc ze sobą klientów, agentów oraz brokerów, uczyniliśmy naszą markę jedną z najbardziej rozpoznawalnych w naszym kraju. Zajmujemy się m. in.: sprzedażą ubezpieczeń, tworzeniem sieci sprzedaży produktów ubezpieczeniowych przeznaczonych na rynek polski, organizowaniem i przeprowadzaniem szkoleń oraz administrowaniem procesu likwidacji szkód. Dokładamy również wszelkich starań w walce z bezrobociem – tworzymy nowe miejsca pracy dla pracowników oraz przedstawicieli.

 

Co więcej, poprzez naszą działalność pomagamy w rozwoju lokalnego środowiska – jesteśmy wśród największych firm w województwie podlaskim i w czołówce największych firm w powiecie suwalskim, tworzymy wciąż nowe miejsca pracy w regionie oraz aktywnie wspieramy środowiska społeczno-oświatowe.

 

Jak widzimy działalność RESO w najbliższej przyszłości? Przede wszystkim pragniemy nadal utrzymać wypracowaną opinię u naszych partnerów i klientów – ich zaufanie do mocnych stron naszych usług jest najcenniejsze. Z myślą o nich  wkrótce wprowadzimy do naszej oferty doskonałe rozwiązania technologiczne i nowe  rodzaje ubezpieczeń, a także polepszymy jakość i dostępność realizowanych przez nas usług w zakresie sprzedaży oraz likwidacji szkód.

 

Zapraszamy do współpracy i wzajemnego rozwoju z RESO – sprawdzonym partnerem w ubezpieczeniach.

 

Bronisław Woźnialis
Prezes Zarządu

Historia

Kilkunastoletnia obecność na rynku pozwoliła RESO dołączyć do grona liderów w świecie ubezpieczeń. Udało nam się osiągnąć to wyróżnienie tylko dzięki dwóm umiejętnościom: uważnemu słuchaniu Klientów i dostosowaniu się do Ich potrzeb.

 

Na drugim miejscu są wydarzenia z życia Firmy, z których najważniejsze to:

 • 2005 – rozpoczęliśmy działalność gospodarczą.
 • 2010 – otrzymaliśmy wyróżnienie w rankingu “Superfirmy 2010”.
 • 2011 – zostaliśmy sponsorem oficjalnym klubu sportowego SKS Wigry Suwałki.
 • 2011 – uzyskaliśmy II miejsce w rankingu Money.pl – “Najbardziej przyjazny ubezpieczyciel roku 2011” oraz doceniono nas w klasyfikacji najlepsze ubezpieczenie OC.
 • 2012 – rebranding loga RESO Europa Service.
 • 2012 – drugi raz otrzymaliśmy wyróżnienie w rankingu “Superfirmy 2012”.
 • 2012 – otrzymaliśmy certyfikat “Rzetelni w Biznesie”.
 • 2012 – zmieniliśmy siedzibę firmy na Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach.
 • 2013 – w 2012 roku zebraliśmy składki brutto o wartości 94,4 mln zł i wypisaliśmy 248 tys polis.
 • 2013 – Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO Europa Service znalazł się w rankingu “500 Menedżerów 2012”.
 • 2013 – zajęliśmy III miejsce na liście z woj. podlaskiego i XXXVII na liście ogólnopolskiej w rankingu „Diamenty Forbesa 2013”.
 • 2013 – uzyskaliśmy tytuł “Efektywna Firma 2012”.
 • 2013 – uzyskaliśmy tytuł “Gepardy Biznesu 2012”.
 • 2013 – trzeci raz otrzymaliśmy wyróżnienie w rankingu “Superfirmy 2013”.
 • 2013 – zostaliśmy wyróżnieni przez Salezjańską Organizację Sportową Rzeczypospolitej Polskiej za wieloletnie wsparcie lokalnego stowarzyszenia „SL SALOS” w Suwałkach, działającego na rzecz kultury fizycznej.
 • 2014 – w 2013 roku zebraliśmy składki brutto o wartości 96,4 mln zł i wypisaliśmy 268 tys polis.
 • 2014 – drugi raz zostaliśmy wyróżnieni w rankingu “Gepardy Biznesu 2013”.
 • 2014 – znaleźliśmy się w rankingu „Mocna Firma Godna Zaufania 2013” województwa podlaskiego.
 • 2014 – czwarty raz zostaliśmy wyróżnieni w rankingu “Superfirmy 2014”.
 • 2014 – Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO Europa Service, został uhonorowany dyplomem Wicepremiera i Ministra Gospodarki oraz Prezydenta Suwałk za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki.
 • 2015  Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO Europa Service, został Wiceprzewodniczącym Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Suwałk.
 • 2015 – RESO Europa Service zaangażowała się w organizację „Moich Małych Mistrzostw” – projektu sportowego zainicjowanego przez Stowarzyszenie Wojciecha Kowalewskiego – Akademia2012, w którym udział wzięło około 600 dzieci.
 • 2015 – Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO Europa Service, został wyróżniony przez Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera RP oraz Ministra Gospodarki, odznaczeniem Srebrnego Krzyża Zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.
 • 2015 – RESO Europa Service obchodziła Jubileusz 10-lecia swojej działalności.
 • 2015 – RESO została nagrodzona podczas Wielkiej Gali „Polska Przedsiębiorczość 2015” dwoma wyróżnieniami: I Nagrodą w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości w kategorii Usługi Ubezpieczeniowe oraz Nagrodą Specjalną w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości w kategorii Firma. Nominację w tej kategorii otrzymały firmy, które działają na polskim rynku przynajmniej od 10 lat.
 • 2016 – RESO Europa Service podpisała umowy sponsoringowe z Salosem Suwałki i Akademią 2012 – suwalskimi stowarzyszeniami, których jednym z celów jest wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport.
 • 2016 – RESO Europa Service zaangażowała się w organizację największych zawodów biegowych w północno-wschodniej Polsce – “RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania”. Po pierwszej edycji zawodów, które odbyły się 28 maja 2016 roku, RESO zapewniła finansowanie kolejnych edycji aż do 2020 roku włącznie.
 • 2016 – RESO po raz kolejny pomogła w organizacji “Moich Małych Mistrzostw 2016” – projektu Akademii 2012, w którym udział wzięło kilkuset młodych adeptów piłki nożnej.
 • 2016 – RESO została głównym sponsorem Jubileuszu 25-lecia Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin “RESO Gali Karate”.
 • 2017 – RESO podpisała stałą umowę sponsoringową z Suwalskim Klubem Karate Kyokushin.
 • 2017 – Sponsorowana przez RESO żeńska drużyna piłkarska RESO Akademia 2012 Suwałki wywalczyła historyczny awans do II ligi kobiet.
 • 2017 – RESO została sponsorem jubileuszowej 10. edycji Suwałki Blues Festival 2017.
 • 2017 – RESO Europa Service otrzymała Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za działalność usługową i sponsorską wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym, w szczególności “RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania”.
 • 2017 – Suwalska spółka wydała płytę z dwunastoma kolędami nagraną przez trzy młode utalentowane suwalczanki: Natalię Ołów, Wiktorię Krużyk oraz Klaudię Korycką.
 • 2017 – RESO zakończyła rok z przypisem przekraczającym 340 mln zł.
 • 2018 – RESO podpisała porozumienie z Niepubliczną Szkołą Terapeutyczną “Bajka”, stając się jej Mecenasem.
 • 2018 – RESO powołała organ doradczy – Radę Agentów, w skład której weszło kilkunastu najaktywniejszych i najskuteczniejszych agentów ubezpieczeniowych z sieci sprzedaży spółki.
 • 2018 – Suwalska spółka po raz drugi została sponsorem Suwałki Blues Festival. Podczas festiwalu wystąpił zespół Art Blues Band, którego liderem jest Artur Stępień, członek zarządu RESO. Przy realizacji projektu spółka wydała płytę pt. “RESO Blues&Ballads”.
 • 2018 – Prezydent Suwałk przyznał firmie RESO tytuł honorowego “Mecenasa Kultury Suwałk”, który jest formą uznania oraz wyrazem podziękowania za wspieranie miejskich inicjatyw kulturalnych i sportowych.
 • 2018 – produkt Biznes Pakiet oferowany przez RESO został wyróżniony Brązowym Godłem QI w programie „Najwyższa Jakość Quality International 2018'

 • 2019 – RESO otwiera biuro detektywistyczne

 • 2019 – RESO rozszerza aktualną współpracę z Bacca przystępując do programu TubaPay i wprowadzają możliwość płatności kartą za swoje produkty

 • 2019 – firma zostaje sponsorem klubu MKS Ślepsk Malow Suwałki, który awansuje do PlusLigi

 • 2020 – RESO zostaje nagrodzone w plebiscycie „Diamenty Forbes 2020”

Nagrody i wyróżnienia

Możemy poszczycić się wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, które potwierdzają naszą wiarygodność i stabilność finansową. Wśród najważniejszych laurów, które dotychczas zebrała RESO Europa Service warto wymienić:

 • wyróżnienie “Superfirmy” za rok 2014, 2013, 2012 i 2011
 • laureat “Diamenty Forbesa 2013”
 • wyróżnienie “Gepardy Biznesu” za rok 2013 i 2012
 • wyróżnienie “Efektywnej Firmy” za rok 2013 i 2012
 • certyfikat “Rzetelni w Biznesie 2012”
 • II miejsce w rankingu money.pl – “Najbardziej przyjazny ubezpieczyciel roku 2011”
 • W 2014 roku Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO Europa Service, został uhonorowany dyplomem Wicepremiera i Ministra Gospodarki oraz Prezydenta Suwałk za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki.
 • W 2015 roku Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO Europa Service, został wyróżniony przez Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera RP oraz Ministra Gospodarki, odznaczeniem Srebrnego Krzyża Zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.
 • RESO została nagrodzona podczas Wielkiej Gali „Polska Przedsiębiorczość 2015” dwoma wyróżnieniami: I Nagrodą w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości w kategorii Usługi Ubezpieczeniowe oraz Nagrodą Specjalną w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości w kategorii Firma. Nominację w tej kategorii otrzymały firmy, które działają na polskim rynku przynajmniej od 10 lat.
 • W 2017 roku RESO Europa Service otrzymała Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za działalność usługową i sponsorską wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym, w szczególności „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania”.
 • W 2018 wyróżnienie uzyskał produkt Biznes Pakiet, przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz podmiotów instytucjonalnych. W kategorii QI PRODUCT – Produkt Najwyższej Jakości otrzymał Brązowe Godło QI.